• SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC

  Posiadamy w naszej ofercie samochody zastępcze
  CAŁKOWICIE ZA DARMO!
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ SZCZEGÓŁY OFERTY!
 • SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC

  Posiadamy w naszej ofercie samochody zastępcze
  CAŁKOWICIE ZA DARMO!
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ SZCZEGÓŁY OFERTY!
 • SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC

  Posiadamy w naszej ofercie samochody zastępcze
  CAŁKOWICIE ZA DARMO!
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ SZCZEGÓŁY OFERTY!
 • 1
 • 2
 • 3

Jak długo możesz być użytkownikiem samochodu zastępczego?

Bardzo dużo jest pytań od osób zainteresowanych pozyskaniem samochodu zastępczego - na jak długo takie auto będzie przyznane. Pojawiają się też takie pytania czy w różnych miastach okres na jaki otrzymamy auto się różni. Czy mieszkając w Warszawie będę mógł dłużej być użytkownikiem takiego pojazdu? Oczywiście nie ma to znaczenia czy jesteśmy z Warszawy czy też innego miasta, okres w jakim jesteśmy posiadaczami auta jest zawsze taki sam. Różnica jest jedynie jeśli chodzi o ilość średnio wypożyczanych aut zastępczych, w Warszawie z racji tego, że miasto to jest duże bardzo często ludzie pytają o samochody zastępcze z oc w Warszawie ze względu na większą ilość wypadków w tym mieście. Jest to jedyna różnica statystyczna, co więcej ruch na naszych drogach jest coraz większy a to niesie za sobą pewne konsekwencje.

Większy ruch na drodze = Większe zainteresowanie samochodami zastępczymi z oc

samochody na drogach warszawyZ roku na rok ruch na naszych drogach staje się coraz większy, a tym samym maleje bezpieczeństwo jego uczestników. Z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego też różnie bywa, więc stłuczka czy też wypadek są często nieuniknione i niestety każdy może stać się ich ofiarą. Możemy przyjąć, że jakiś nieostrożny kierowca uderzył w nasze auto i doszło do jego uszkodzenia i przez pewien czas nie możemy z niego korzystać. Nie musimy jednak załamywać rąk, gdyż w takim przypadku należy się nam auto zastępcze, a dokładnie mówiąc samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku. Jeszcze do niedawna usługa ta była dostępna tylko dla osób, które wykorzystywały samochód do prowadzenia różnych form działalności gospodarczej. Ci, którzy wykorzystują pojazd wyłącznie w życiu prywatnym, musieli udowodnić ubezpieczycielowi, że mają utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej lub też jest im potrzebny w celu przewozu osób chorych i niepełnosprawnych. Tylko w takim przypadku mogli liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy. Od 2011 roku ta sytuacja uległa na szczęście zmianie i auto zastępcze może otrzymać każdy, którego samochód został uszkodzony w wypadku czy stłuczki, nawet osoby nie spełniające powyższych warunków. Od tej reguły istnieje tylko jedno odstępstwo, firma ubezpieczeniowa nie zapłaci za korzystanie z samochodu zastępczego, jeśli osoba poszkodowana posiada inny pojazd, z którego może korzystać.

Od pracownika naszej firmy możesz dowiedzieć się jak długo możesz być użytkownikiem samochodu zastępczego i czy ma znaczenie z jakiego miasta jesteś oraz na jaki okres po zdarzeniu takie auto zastępcze przysługuje. Jeśli nasz samochód nie nadaje się całkowicie do jazdy i wymaga długotrwałej naprawy w autoryzowanym serwisie czy innym warsztacie mechanicznym, to samochód zastępczy z OC sprawcy należy się na cały ten okres, począwszy od dnia zaistnienia szkody. Ubezpieczenie sprawcy musi pokryć koszty za cały ten okres. Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać decydując się na auto zastępcze, to jaki samochód możemy wynająć. Jeśli nasz uszkodzony pojazd był klasy średniej lub kompaktowej, to samochód zastępczy z OC sprawcy musi być dokładnie takiej samej klasy.

Wiele wypożyczalni działających na rynku w Polsce już oferuje poszkodowanym samochody zastępcze, ich pracownicy pomagają również w załatwieniu wszystkich formalności, koniecznych do prawidłowego rozliczenia się z firmą ubezpieczeniową. Wypożyczalnie oferują także korzystne warunki rozliczeń, auto zastępcze można wypożyczyć nawet bezgotówkowo, bez zbędnych obciążeń finansowych.